امام‌جمعه شیراز با اشاره به رمز و راز سفرهای درون‌شهری خود به مناطق محروم شهر گفت: از دو هفته تا دو ماه بسته به نوع مشکلات به مسؤولان فرصت می‌دهیم تا پاسخگوی مشکلات مردم باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، آیت‌الله اسدالله ایمانی بعدازظهر امروز در جمع برخی از اهالی محله رکن‌آباد شیراز و در ادامه بازدیدها از محله‌های محروم، با اشاره به رمز و راز سفرهای درون‌شهری خود به مناطق شهر اظهار داشت: هدف بنده این است که فاصله بین بالا و پایین‌شهر شیراز به حداقل ممکن برسد.

امام‌جمعه شیراز گفت: ما مشکلات محله‌های مختلف را دسته‌بندی کرده و با دعوت دسته‌جمعی مسؤولان ذی‌ربط، این مشکلات را در معرض دید آن‌ها قرار می‌دهیم تا استدلال آن‌ها را بشنویم و اعتقاد ما این است که مشکل مردم باهم افزایی مسؤولان حل خواهد شد.

ایمانی ادامه داد: اگر هر مسؤولی بخواهد جداجدا طبق قانون و مقررات خودش حرف بزند، بی‌گمان مشکلی حل نخواهد شد چراکه هر مسؤولی مسئله‌ای را مطرح می‌کند و قانون اداره متبوعش را به رخ می‌کشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس اضافه کرد: نامه‌هایی که به دفتر بنده ارسال می‌شود به‌طور حتم پیگیری خواهد شد، اما اگر فردی نامه‌ای را خودش گرفته و رفته و دیگر نیامده است، نباید انتظار داشته باشد ما از آن مشکل باخبر باشیم، چراکه علم غیب نداریم که کارش انجام‌شده یا نه؟

امام‌جمعه شیراز افزود: در مواقعی که مسؤولی و اداره‌ای پاسخ‌نامه مردم را درست نداده است، ما با آن مسؤول حتی برخورد کرده‌ایم، زیرا آن مسؤول برخلاف قانون حرف می‌زده و برخورد ما نیز جواب داده است.

وی ادامه داد: برای برخی مشکلات مردم ما زمان تعیین کرده‌ایم و از دو هفته تا دو ماه به مسؤولان فرصت داده‌ایم که جوابگو باشند.

ایمانی افزود: نباید تفاوتی بین غرب شیراز با جنوب و شرق باشد، یعنی آن کسی که در کلبه سعدی زندگی می‌کند با فردی که در بهترین نقطه شمال غرب ساکن است دست‌کم در حداقل‌های زندگی شهروندی، شریک باشند و تفاوتی نباید وجود داشته باشد؛ چراکه این تفاوت‌ها موجب به وجود آمدن شهروند درجه‌یک و دو شده و جامعه را دچار مشکل می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس ادامه داد: رمز و راز حضور من در محله‌ها همین است که این فاصله‌ها به حداقل برسد و همکاری مسؤولان نیز در حل مشکلات بسیار مؤثر است و هدف ما این است که یک گره از مشکلات یک مسلمان باز شود و حاجت یک مؤمن برآورده شود که اگر این‌گونه شود ثوابش از بسیاری کارها بالاتر خواهد بود.

امام‌جمعه شیراز در ابتدای سخنان خود نیز با اشاره به حادثه تروریستی تهران گفت: چند سال است که تروریست‌ها قصد ضربه زدن به کشور را داشته که همیشه ناکام مانده‌اند مانند تاسوعا و عاشورای سال قبل در شیراز و لار که می‌خواستند در عزاداری‌ها دست به عملیات بزنند.

ایمانی افزود: آن‌ها برای ایران برنامه داشته و دارند اما به دلیل وحدت و انسجام درونی جامعه توفیقی نیافته‌اند که حتی همین ترقه‌بازی دیروز را راه بیندازند.

نماینده ولی‌فقیه همچنین گفت: در انتخابات اخیر علیه ارکان نظام، سپاه و قوه قضاییه و نهادهای دیگر کشور تبلیغ شد و دشمن نیز گرا گرفته و خود را ملزم کرد که از این فرصت استفاده کند؛ چراکه حس می‌کرد یک گسل در جامعه ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: مردم و مسؤولان باید بدانند همان‌طور که رهبری بارها فرموده‌اند از مسئله امنیتی عبور کردن ممکن است این مشکلات و سوءاستفاده‌ها را در پی داشته باشد.

انتهای پیام/