عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حادثه تروریستی تهران گفت: این حادثه تلنگری بود تا قدر امنیت نامحسوسی را که در کشور داریم بیش‌ازپیش بدانیم.

مسعود گودرزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز با اشاره به حادثه تروریستی در مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی(ره) اظهار داشت: برای ما جای سؤال است که چگونه این تیم تروریستی به همین راحتی وارد مجلس شده و نیروهای حفاظتی در بازرسی از آن‌ها، نکات امنیتی لازم را رعایت نکرده‌اند.

وی افزود: متأسفانه گاهی امنیت پایدار و مستحکم کشور، ما را فریب داده و توجه خود را کم می‌کنیم که بی‌گمان در این حادثه نیز این امر صادق است و باید در این زمینه هوشیار باشیم.

این نماینده مجلس اضافه کرد: تروریست‌ها چندین سال است که به دنبال خرابکاری در کشور هستند که درواقع یک آرزو برای آن‌ها محسوب می‌شد که در ایران عملیات تروریستی صورت دهند که با هوشیاری دستگاه اطلاعاتی این نیت شوم آن‌ها در نطفه خنثی شده بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حادثه تهران تلنگری برای همه ما بود تا امنیت پایدار کشور ما را فریب ندهد و همیشه هوشیاری لازم را داشته باشیم.

گودرزی همچنین گفت: مردم با همکاری نزدیک با نیروهای اطلاعاتی کشور، هرگونه تحرک مشکوک را اطلاع‌رسانی کرده و در خنثی‌سازی نیات شوم تروریست‌ها که حریت، آزادی و دیانت مردم را هدف قرار داده‌اند، با نیروهای امنیتی همراه باشند.

وی با اشاره به تلاش ستودنی شهدای مدافع حرم و نیروهای امنیتی کشور در خارج از مرزها اظهار داشت: امروز ما قدر شهدای مدافع حرم و ایثار و فداکاری آن‌ها را بیشتر می‌دانیم که در کیلومترها دورتر از مرزهای کشور، تروریست‌ها را زمین‌گیر کرده و اجازه دست‌اندازی به خاک میهن را از آن‌ها گرفته‌اند.

نماینده مردم ممسنی و رستم در خانه ملت در ادامه به اقدامات امنیتی در مرزها اشاره کرد و گفت: اقدامات امنیتی کشور ما در مرزها خوب است اما متأسفانه 15 همسایه ما آن‌طور که باید و شاید در مرزهای خود با جمهوری اسلامی ایران قوی عمل نمی‌کنند و همین باعث فعالیت تروریست‌ها در مرز می‌شود.

گودرزی با اشاره به مانیتورینگ دقیق مرزهای گسترده کشور از سوی ایران تصریح کرد: ما به دنبال این هستیم که با مکانیزم‌هایی که در اختیار داریم، اِشراف خود بر مرزها را تقویت کرده و قراردادهایی نیز در این خصوص بسته شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین با اشاره به تقویت قوای بازدارندگی کشور نیز اظهار داشت: بی‌گمان الزام سیاست قوی به داشتن قوای دفاعی و امنیتی مقتدر است و بدون داشتن ساختار دفاعی منسجم، در عرصه اقتصاد نیز حرفی برای گفتن نخواهیم داشت.

وی افزود: منطقه خاورمیانه در 100 سال اخیر مرکز ثقل امنیتی بوده و با توجه به تحرکات تروریست‌ها در این منطقه، تقویت تمام ابعاد امنیتی کشور یک اصل انکارناپذیر است که بالا بردن توان دفاعی نیروهای مسلح و امنیت مرزها را در این راستا باید در یک بسته مشترک دید و باید سپر دفاعی کشور را تقویت کنیم.

به گزارش فارس در حادثه تروریستی در تهران، 4 تروریست در مجلس شورای اسلامی و 2 تروریست نیز در حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره)، اقدام به عملیات تروریستی کردند که با حضور مقتدرانه نیروهای انتظامی، امنیتی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، هر 6 تروریست به هلاکت رسیده و متأسفانه طبق گزارش رئیس اورژانس کشور تا این لحظه 13 نفر از هم‌وطنانمان نیز در این حادثه تروریستی به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/